Recenze...

Recenze l Milionář z chatrče

15. září 2012 v 17:13 | Antonie
zavedla jsem nový projekt, ale tento film nesedí ani do jedné kategorie, proto je zde recenze zvlášť- :)
Na tento film jsem slyšela kritiku, ale i mnoha lidem se líbil. Záleží na tom co od filmu čekáte a jaký máte rádi typ filmů. :)
O čem film je?
Hlavní hrdina, mladík Jamal Malik (Dev Patel), sedí v televizním studiu naproti moderátorovi indické verze soutěže Chcete být milionářem a čeká na poslední otázku, která jej dělí od pohádkové výhry 20 miliónů rupií. Ještě před nedávnou chvílí byl chlapcem z bombajského slumu, chlapcem, který se narodil do světa bez budoucnosti, do světa nám nepředstavitelné bídy.
Jak se kluk z ulice dokázal dostat tam, kam se nedostali ani hoši z lepších rodin ani učenci s několika tituly v kapse?

Zajímavosti o filmu :
Film získal celkem 8 Oscarů - za scénář, kameru, střih, hudbu, píseň, zvuk, režii - a pochopitelně mu neunikla ani cena za nejlepší film.
20% dialogů ve filmu je v Hindštině.
Scénárista Simon Beaufoy během sepisování scénáře celkem třikrát navštívil Indii.

Můj názor:
Já když film viděla poprvé, nemohla jsme od něj odtrhnout oči. zaujal mě na tolik, že jsme seděla a dívala se až do konce. Dnes jsem ho viděla po druhé a opět se mi líbil. Samozřejmě, že nějaké scény - např. umírání lidí - bych klidně oželela. Ale jinak tomuto filmu dávám 80 - 85 % !!

A co vy? Jak se vám film líbí?

Recenze : 4.3.2.1

26. srpna 2012 v 11:20 | Antonie
Poster k filmu 4.3.2.1
O čem to je?
Malý sáček diamantů jejich svět obrátil vzhůru nohama. Co na tom, že se jim do rukou dostal náhodou. Teď po nich pátrá policie i gang zlodějů, kteří chtějí kradené zboží zpět. Až dosud měly obyčejné holčičí starosti: Joanne nenáviděla práci v supermarketu, Cassandra se chystala na první rande se svou internetovou známostí, Kerrys hledala podnájem pro svou lesbickou milenku a Shannon těžce nesla, že její matka opustila rodinu kvůli milenci. Teď je všem čtyřem dívkám souzeno trávit následující tři dny ve dvou městech a dopředu tuší, že na nic z toho, co jim osud chystá, nikdy nezapomenou. Pokud ovšem přežijí…

Můj názor:
Tak mě přišel ten film možná až moc dlouhý. Protože je to vlastně víkend každé holky zvláště. A to mě moc ve filmech nebaví. Ale jinak to bylo celkem dobré. :)

Dávám 65 %

Viděli jste? líbilo se?

Chorvatsko 2012

14. července 2012 v 18:25 | Antonie
Ahoj. Tak jsem zpět, vlastně už 3 dny, ale nedokopala jsme se napsat článek. No jo, jsem strašně líná. Musím ale říct, že letos mi Chorvatsko přirostlo k srdci a nechtělo se mi pryč. Ale, což jsme se až divila, psaní článků mi chybělo. :)
A kde jsme byli? V Grebaštici. Je to malé město za Šibeníkem, které se dělí na určité části - Brodarica, Banovci, Žaboric..
Je v ní vše podstatné - krásné apartmány, dva obchody, trafika, restaurace, ale hlavně moje milovené... MOŘE! ♥
Pláž je kamenitá ( bez ježků) a moře čisté. Občas uvidíte na hladině plavat řasy, ale to by nebylo moře. Vlny můžete vidět jednou za měsíc, když bude vítr, protože je to záliv. Já miluju vlny, proto mi udělá radost každá vlnka.
Ale už dost psaní, fotky mluví za vše:

Náš apartmán:
Moře...:


Pizza♥:

Tak co? Jeli by jste tam? A Kde už jste byli? Jak si užíváte prázdnin?

Recenze / Bastardi 1

2. července 2012 v 10:09 | Antonie
Tento film pojednává o tom, že jsou mezi námi dva typy lidí. A to slušně a neslušně vychovaní. Ti neslušní jsou v tomto filmu cigáni. Ale oni se nestydí za to, jakou mají barvu pleti nebo co se o nich povídá. Kluci ze sebe dělají ještě větší ,,borce" a holky si pořádají Miss roma. Vůbec jim nezáleží na tom, kdo jsou nebo jak vypadají...
 
 

Reklama